Sprostredkovanie prenájmu

1. Výber makléra Z prieskumov vyplýva, že tí, ktorí využijú služby skúsených realitných maklérov, prenajmú svoju nehnuteľnosť v kratšej dobe a za vyššiu cenu, ako tí, čo si ju prenajímajú sami.

2. Prehliadka nehnuteľnosti realitným maklérom Prehliadka nehnuteľnosti je podmienkou pre profesionálny servis. Pri stanovení reálnej výšky nájmu hrá hlavnú úlohu nehnuteľnosť (vek, stav a vybavenie), ale aj okolie (občianska vybavenosť, dopravná obslužnosť) a aktuálna ponuka nehnuteľností na prenájom v danej lokalite.

3. Príprava Vašej nehnuteľnosti na prenájom Pred ponúknutím svojej nehnuteľnosti na prenájom, je dôležité dôkladne ju pripraviť a čo najviac zvýšiť jej atraktivitu. Váš realitný maklér vám poradí dôležité tipy ako urýchliť prenájom

4. Uzavretie sprostredkovateľskej zmluvy Maklér Vás oboznámi s podmienkami spolupráce. Spíšete s realitným maklérom sprostredkovateľskú zmluvu, ktorá zaisťuje serióznosť priebehu obchodnej transakcie, obsahuje dohodnuté podmienky a zakladá oprávnenie makléra nehnuteľnosť ponúkať a konať so záujemcami.

5. Spracovanie predajnej prezentácie Vašej nehnuteľnosti Váš maklér spracuje všeobecné a technické informácie o Vašej nehnuteľnosti, fotodokumentáciu, pôdorysy a ďalšie informácie.

6. Inzerovanie Vašej nehnuteľnosti Po spracovaní je Vaša nehnuteľnosť pripravená na inzerovanie a exportovaná na všetky významné realitné servery.

7. Prehliadky Vašej nehnuteľnosti Váš maklér dopredu vyberie vhodných záujemcov o obhliadku nehnuteľnosti na základe ich kritérií a finančných možností. Tým šetrí váš čas aj súkromie.

8. Nájomná zmluva Váš maklér pripraví nájomnú zmluvu, ktorá ošetruje podmienky zmluvného vzťahu.

9. Odovzdanie nehnuteľnosti Pri odovzdaní nehnuteľnosti pripraví Váš maklér k podpisu preberací protokol, v ktorom sa okrem stavu nehnuteľnosti a prípadných nedostatkov vo vybavení či príslušenstva vyznačia stavy meradiel energií (najmä teplej a studenej vody, elektriny, plynu).

Pin It on Pinterest

Shares
Share This