Novinky

Novinky z oblasti realít

Čo je EXKLUZÍVNA ZMLUVA – EXKLUZIVITA ?

Výhradná zmluva (ďalej tiež exkluzívna zmluva) je zmluva, ktorou klient splnomocňuje realitnú kanceláriu k výhradnému zastúpeniu vo veci prenájmu a predaja uvedenej nehnuteľnosti – vlastníka nehnuteľnosti teda zastupuje iba jedna realitná kancelária.

Táto zmluva býva uzatváraná na dobu určitú, ideálne na 3-6 mesiacov na krátky predaj a byty, 6-9 mesiacov pre dlhý predaj a domy. Po túto dobu nemôže majiteľ nehnuteľnosti uzavrieť inú sprostredkovateľskú zmluvu ohľadom predaja danej nehnuteľnosti s inou  realitnou kanceláriou ani nesmie nehnuteľnosť predať sám.

VÝHODY EXKLUZÍVNEJ ZMLUVY

  •         Medzi jej najzákladnejšie nesporné výhody patrí to, že v momente po podpísaní takejto zmluvy prechádzajú všetky starosti a problémy spojené s predajom vášho majetku z vašich pliec na širšie plecia realitnej spoločnosti, teda na sprostredkovateľa. A tých je množstvo, napríklad inzerovanie, vyhľadávanie záujemcu, realizácia celej transakcie atď.
  •         Základom úspešného predaja je kvalitná prezentácia na realitnom trhu, sprostredkovateľ teda vyhotoví potrebnú fotodokumentáciu a podrobný opis nehnuteľnosti, zaistí všetky potrebné doklady a listiny, podá všetky potrebné informácie na uskutočnenie obchodu, aby prípadných záujemcov neodradil nedostatok údajov už v inzeráte.
  •         Nehnuteľnosť sa predáva len pod jednou cenou,  je ponúkaná len jedným predajcom, čo pôsobí oveľa dôveryhodnejšie ako záplava inzerátov s Vašou nehnuteľnosťou ponúkaná s rôznymi cenami. Máte prehľad o tom, s kým jednáte a čo sa deje s vašou predávanou nehnuteľnosťou.

Uzavretie exkluzívnej zmluvy nijako nenavyšuje výdavky klienta. Maklér má istotu uskutočnenia obchodnej transakcie, preto venuje maximálnu starostlivosť a vyvíja maximálne úsilie pri ponúkaní nehnuteľnosti, čas a financie na propagáciu nehnuteľnosti, to vedie k rýchlejšiemu a výhodnejšiemu predaju, zaručuje predávajúcemu kompletný servis zo strany realitnej kancelárie a dosiahnutie najvyššej predajnej ceny. Predávajúci v takomto prípade odkazuje všetkých záujemcov o kúpu na jedného určeného sprostredkovateľa, ktorý celý predaj vedie

 

VÝHODY v skratke:

  •  predáva sa s 1 cenou
  •  zastupuje Vás iba 1 profesionálna realitná kancelária
  •  kvalitná prezentácia (fotodokumentácia, opis nehnuteľnosti)
  •  po podpísaní zmluvy (na dobu určitú – 3, 6, 9 mesiacov..) prechádzajú všetky starosti a problémy spojené s predajom z Vašich pliec na skúsenejšie plecia realitnej spoločnosti
  •  nenavyšujú sa výdavky predávajúceho

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This